Aquest web utilitza galetes (cookies) per a oferir una millor experiència de navegació. Si continua navegant pel web, considerem que accepta la seva utilització. [ Acceptar ]
La ciutat
Ajuntament
Serveis
Oficina virtual

Nit de l'Esportista

El dimecres 12 de juny de 2019 tindrà lloc la  49a edició de la Nit de l'Esportista de Manresa, organitzada aquesta vegada pel Club Manresa Futbol Sala conjuntament amb l'Ajuntament de Manresa, el patrocini de l’Obra Social La Caixa i amb el suport de tots els mitjans de comunicació local.

Podeu presentar les candidatures fins el dilluns 27 de maig a les 12h mitjançant el formulari que trobareu en el següent link: http://www.manresa.cat/candidaturesNitEsportista  (recomanat amb el Google Chrome).

Podeu comprar les vostres entrades per assistir a la gala clicant directament aquí: COMPRAR ENTRADES.

Seguim treballant per mantenir viva una tradició molt arrelada a la nostra ciutat com és la Nit de l’Esportista. 

Guanyadors de totes les edicions:

 

2018 48a Beisbol Club Manresa Mònica Clemente (atletisme – salt de perxa)
2017  47a  Associació Esportiva La Salle  Gerard Farrés (pilot de motos) 
2016  46a  Volei 6 Manresa  Moi Torrallardona (automobilisme) 
2015  45a  Club de Judo Esport 7  Núria Picas (curses de muntanya) 
2014  44a  Club Gimnàstic Manresa  Núria Picas (curses de muntanya) 
2013  43a  CB i Unió Manresana de Bàsquet  Arnau Rovira Guillén (natació) 
2012  42a  Egiba  Núria Picas (curses de muntanya) 
2011  41a  Biela Club  Toni Elias (motociclisme) 
2010  40a  Club de Ball esportiu Swing Manresa  Maurici Casasayas (judo) 
2009  39a  As. d'Àrbitres de Futbol Cor de Cat.  Sergi Mora (waterpolo) 
2008  38a  Club Natació Manresa  Rafa Martínez (bàsquet) 
2007  37a  Club Tir Precisió Manresa  Rafa Martínez (bàsquet) 
2006  36a  Centre d'Esports Manresa  David Garcia (futbol) 
2005  35a  Club Atlètic de Manresa  Gil Garcia - Àlex Barrero (ju-jitsu) 
2004  34a  Centre Excursionista Com. de Bages  Jonathna Cañada - Alba de las Heras (aeròbic) i
Teresa Forn (Curses de Muntanya)
 
2003  33a  Club Natació Manresa  Jonathna Cañada - Alba de las Heras (aeròbic) i
Toni Elias Justicia (Motociclisme)
 
2002  32a  Penya Ciclista Bonavista  Carles Sanz (waterpolo) 
2001  31a  Club Tennis Manresa  Jordi Carrasco (natació) 
2000  30a  CB Manresa  Andreu Vivó (gimnàstica) 
1999  29a  Gimnàs GIMBE  Joan Creus (bàsquet) 
Andreu Vivó (gimnàstica)
 
1998  28a  Bàsquet Manresa SAE  Manel Estiarte 
Carles Sanz (waterpolo)
 
1997  27a  GYC Gimnàs  Manel Estiarte - Jordi Payà
Carles Sanz (waterpolo)
 
1996  26a  Ajuntament de Manresa  Joan Creus (bàsquet) 
1995  25a  As. Esportiva La Salle Manresa  Joan Creus (bàsquet) 
1994  24a  As. Esportiva La Salle Manresa  Carles Checa (motociclisme) 
1993  23a  As. Esportiva La Salle Manresa  Xavier Fortuño (natació) 
1992  22a  As. Esportiva La Salle Manresa  Carles Checa (motociclisme) 
1991  21a  As. Esportiva La Salle Manresa  Agustí Vall (motocilcisme) 
1990  20a  As. Esportiva La Salle Manresa  Elena Vers (Gimnàstica) 
1989  19a  As. Esportiva La Salle Manresa  Manel Estiarte (Waterpolo) 
1988  18a  As. Esportiva La Salle Manresa  Francesc Sala (Ciclisme) 
1987  17a  As. Esportiva La Salle Manresa  Josep M. Torres (Karate) 
1986  16a  As. Esportiva La Salle Manresa  Nina Pont (Bàsquet) 
1985  15a  As. Esportiva La Salle Manresa  Pep Vila (Motociclisme) 
1984  14a  As. Esportiva La Salle Manresa  Josep M. Torres (Karate) 
1983  13a  As. Esportiva La Salle Manresa  Toni Elias Deix (motociclisme) 
1982  12a  As. Esportiva La Salle Manresa  Toni Elias Deix (motociclisme) 
1981  11a  As. Esportiva La Salle Manresa  Francesc Torres (Karate) 
1980  10a  As. Esportiva La Salle Manresa  Manel Estiarte (Waterpolo) 
1979  9a  As. Esportiva La Salle Manresa  Manel Estiarte (Waterpolo) 
1978  8a  As. Esportiva La Salle Manresa  Toni Elias Deix (motociclisme) 
1977  7a  As. Esportiva La Salle Manresa  Montserrat Majó (Natació) 
1976  6a  As. Esportiva La Salle Manresa  Montserrat Majó (Natació) 
1975  5a  As. Esportiva La Salle Manresa  Montserrat Majó (Natació) 
1974  4a  As. Esportiva La Salle Manresa  Neus Panadell (Natació) 
1973  3a  As. Esportiva La Salle Manresa  Neus Panadell (Natació) 
1972  2a  As. Esportiva La Salle Manresa  Neus Panadell (Natació) 
1971  1a  As. Esportiva La Salle Manresa  Neus Panadell (Natació) i 
Joan Colell (bàsquet)
 

 

Destaquem

Notícies

Agenda

Directori

Plànol guia


Mapa web | Avís legal | Política de privacitat | Política de cookies
© Ajuntament de Manresa - Pl. Major 1 - 08241 Manresa - +34 93 878 23 00 - ajt@ajmanresa.cat